Geslaagde bijscholingsworkshop jeugdschaaktrainers in De Krommen Hoek

Op woensdag 17 september heeft de bekende professionele schaaktrainer Boris Friesen een bijscholingsworkshop verzorgd voor jeugdschaaktrainers. De workshop werd georganiseerd door SSB (schaakvereniging Son en Breugel) en vond plaats in basisschool De Krommen Hoek in Breugel, de thuisbasis van de jeugdafdeling van SSB.

Boris Friesen geeft veel schaaktrainingen aan kinderen (zowel op basisscholen als individuele trainingen van jeugdige talenten) en is als kaderdocent van de KNSB nauw betrokken bij het opleiden van nieuwe jeugdschaaktrainers. Tijdens de workshop liet hij op een inspirerende wijze aan een twintigtal jeugdschaaktrainers uit de regio zien hoe schaaklessen interessanter en beter gemaakt kunnen worden door het bespreken van schaakpartijen van kinderen. Tevens besteedde hij veel aandacht aan het gebruik van speciale werkboeken van de Stappenmethode (www.stappenmethode.nl), een lesmethode voor schaken die wereldwijd erkenning geniet. Doordat Boris aan deze speciale werkboeken meeschrijft, konden de trainers uit eerste hand horen wat de achtergronden van deze werkboeken zijn en hoe het juiste gebruik daarvan ervoor kan zorgen dat kinderen beter en met meer plezier gaan schaken.

De deelnemers waren enthousiast over deze workshop en gaven aan een vervolg op prijs te stellen.